Bizi takip edin
|
EN

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Ücretler ve İndirimler

Üniversitemiz 2023-2024 öğretim yılı ücretlerine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.ieu.edu.tr/aday/tr/ucretler

 

ÖDEME BİLGİLERİ

Öğretim ücretleri iki eşit taksitte tahsil edilmektedir. Birinci ödeme ilk kayıt sırasında, ikinci ödeme bahar dönemi ders kayıtlarından önce Akademik Takvimde belirlenen tarihler arasında yapılmaktadır.

Öğretim ücretleri, öğrenci numarasıyla VakıfBank’ın herhangi bir şubesinden EFT/Havale ücreti alınmaksızın veya Üniversitemiz online ödeme sistemi ile kredi kartıyla ödenmektedir.

Tüm yılın peşin ödenmesi durumunda ikinci dönem taksiti üzerinden %3,5 indirim uygulanacaktır.

Üniversitenin anlaşmalı bankalarının kredi kartı sahiplerine (Axess, Garanti Bonus, Maximum, World, Qnb Finansbank, Ziraat Bankası ) isteğe bağlı olarak banka koşullarına göre, vade farkı eklenerek 12 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir. 

Ödemesini internet üzerinden kredi kartı ile yapacaklar için önemli duyuru

  • İnternet üzerinden kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen öğrenci ve velilerimizin kartlarını elektronik ticaret işlemlerine açtırmaları gerekmektedir. BKM konu ile ilgili Duyuru :“Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ nun (BDDK) 16 Şubat 2017 tarih ve 7052 sayılı kararı ile Türkiye’de faaliyet gösteren tüm Bankalara, kart hamilinin aksi yönde açık talebinin bulunmadığı hallerde, bireysel banka kartı ve kredi kartlarını yurtiçindeki ve yurtdışındaki tüm elektronik ticaret işlemlerine kapatması yönünde bir talimat vermiştir.” http://bkm.com.tr/duyuru-6-mart-2017/ Konu ile ilgili BDDK Basın Açıklaması: https://goo.gl/p2bmLU

 

İNDİRİMLER

Üniversitemizde verilen indirimler hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

BURSLAR

Üniversitemizde verilen burslar hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

DİKEY GEÇİŞ İLE İNDİRİM İMKANI
Üniversitemiz önlisans programından mezun olarak Dikey Geçiş Sınavı ile Üniversitemiz lisans programlarına ücretli kontenjandan kayıtlanmaya hak kazananlara %25 oranında indirim uygulanır.

 İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.