Bizi takip edin
|
EN

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Dikey Geçiş E-Kayıt

2023 DGS EK YERLEŞTİRME

Elektronik kayıtlar 13-16 Ekim 2023 tarihleri arasında (16 Ekim 2023 tarihinde saat 23:59'a kadar) e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit​ adresi üzerinden yapılacaktır. 

Ücretli- indirimli kontenjandan yerleşen adayların e-kayıt öncesinde ödemeyi tamamlamış olmaları gerekmektedir.

Ödeme işlemleri ile ilgili Mali İşler Müdürlüğü'nden bilgi almak için tıklayınız.

ONLINE ÖDEME İÇİN TIKLAYINIZ.

  • Elektronik kayıt yapan öğrenciler yüz-yüze kayıt için Üniversitemize gelmeleri zorunlu değildir.
  • Elektronik kayıt yapan öğrenciler https://oasis.izmirekonomi.edu.tr/site/login-registration sayfasından Üniversitemize ait online formları doldurmaları ve EkoID şifrelerini almaları gerekmektedir.
  • Elektronik kayıt yaptıktan sonra, Dikey geçiş ders intibaklarının yapılabilmesi için onaylı önlisans transkriptlerinin (E-devlet üzerinden alınmış olmalı) ve ders içerikleri linkinin aysegul.tok@ieu.edu.tr adresine  19 Ekim 2023 Perşembe günü mesai bitimine kadar mail atmaları gerekmektedir.

 

ÖĞRENCİ NUMARASINI EDİNME

Öğrenci numaraları T.C. kimlik numarası ile https://oasis.izmirekonomi.edu.tr/site/login-registration linkinden öğrenilebilir.

 

ONLINE FORMLARIN DOLDURULMASI

Üniversitemiz web sayfasında https://oasis.izmirekonomi.edu.tr/site/login-registration adresinde yer alan “Online Form” ,“Ögrenci Bilgi Formu”, “Anket Formu”nun eksiksiz doldurulması gerekmektedir. Formların doldurulması ile ilgili açıklamalar aşağıda belirtilmektedir. 

Online Formların kaydetme işlemi yapıldıktan sonra, "İngilizce Düzey Belirleme Sınav yeri ve Sınav Saati" Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından Üniversitemiz web sayfasında ve Yabancı Diller Yüksekokulu  web sayfasında ilan edilecektir. 

  • Önünüze gelen pencerede size sorulan soruları doğru ve eksiksiz yanıtlayınız.

  • Karşınıza, bazı bilgi alanları boş, size ait bazı bilgi alanları ise dolu olarak çıkacaktır. Dolu olan bu bilgilerin doğruluğunu kontrol ediniz. Bir hata ya da eksiklik var ise, kesin kayıt için geldiğinizde kayıt görevlisine bildiriniz. Boş olan yerleri eksiksiz ve doğru olarak doldurunuz.

  • Formlardan her hangi birini kaydettikten sonra tekrar aynı forma giriş yapamazsınız. Form üzerinde girdiğiniz bilgilerin doğruluğunu ve eksik bilgi olmamasını kontrol ettikten sonra “Bilgilerin Doğruluğunu Onaylıyorum/Kaydet” tuşuna basınız.

 İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.