Bizi takip edin
|
EN

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Dikey Geçiş Kayıtları

Değerli Öğrencilerimiz,

Zorlu bir sürecin ardından başarılı oldunuz ve aramıza katıldınız. Sizleri yürekten kutluyorum.

Öğrenci memnuniyetinde ülkenin en önde gelen üniversitelerinden birini kazandınız. Nitelikli eğitim, anlamlı öğrenme deneyimleri, zengin ve canlı bir üniversite yaşamı ve kuracağınız harika dostluklar sizi bekliyor. Umuyor ve diliyorum ki, sizler de çıkacağınız bu yolculuktan keyif alır ve doyurucu bir deneyim yaşarsınız.

Dünya değişiyor. Her değişim kendine özgü belirsizlikleri ve sorunları beraberinde getiriyor. Bunları doğru tanımlamak, olası çözüm seçeneklerini doğru belirlemek ve içlerinden en uygun olanını seçmek, yani doğru karar vermek, sizi yaşamda başarıya götürecek en önemli becerilerden birisi. Alacağınız akademik eğitim sorunları ve belirsizlikleri doğru tanımlamanıza ve seçenekleri doğru belirlemenize yardımcı olacak.

Sorunların çözümü çoğu zaman bir ekip çalışması gerektiriyor. Bu nedenle ekipteki kişilerle karşılıklı saygıya dayalı, çözüm odaklı ilişkiler geliştirmeniz, etkili iletişim kurmanız gerekecek. Kişiler arası ilişkiler ve iletişim becerileri, sadece ekip içinde değil, yaşamın her anında ve alanında gerekli becerilerin başında geliyor.

Beceriler önemlidir. Ama bunlar temel ahlaki ve insani değerlerle desteklenmediği takdirde anlamını ve değerini yitirir. Değerlerin hızla tükedildiği bir dünyada, her zamankinden daha çok dürüst, açık, saygılı, sevecen, alçak gönüllü ve doğayı seven bireylere ihtiyaç var.

Değerler bir ağacın kökleri gibidir. Ne kadar derine giderse ağaç o denli güçlü ve dayanıklı olur. Bu bireyler için de kurumlar için de geçerlidir.

İzmir Ekonomi Üniversitesi değerleri, gelenekleri ve kültürü ile derinlere kök salarak büyüyor. Her gelen yeni öğrenci de tıpkı bir yaprak gibi onu besleyip, büyütüyor. Çiçeklendirip, zenginleştiriyor.

Bizi zenginleştireceksiniz. Bunu biliyoruz ve sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz.

Üniversitenize hoş geldiniz. 

 

Prof. Dr. Yusuf Hakan ABACIOĞLU
Rektörİzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.