Öğrenci İşleri MüdürlüğüDikey Geçiş Kayıtları

Attachment-1-1Değerli öğrencilerimiz,

Zorlu bir sınav dönemini başarıyla geride bırakarak, belki de çocukluktan bu yana hayalini kurduğunuz hedeflere ilerlemek için üniversitemizi tercih ettiniz. Bu yolda, sizlerle birlikte yürüyecek olmanın heyecan ve mutluluğu içerisindeyiz. Mensubu olmaktan her daim gurur duyacağınız İzmir Ekonomi Üniversitesi ailesine hoş geldiniz.

Bilgi akışının giderek hızlandığı, bilginin değerinin ve öneminin de her geçen gün arttığı bir dönemi yaşıyoruz.

Dünya genelinde rekabetin en üst noktaya ulaştığını düşündüğümüzde; yeniliklere açık, bilgiyi üreten, sorgulayan ve fikir geliştiren bireyler yetiştirmemiz gerektiğinin farkındayız. Gerek akademik kadromuz gerekse de teknolojik altyapımız, içinizdeki o müthiş potansiyeli ortaya çıkarmak için oluşturuldu.

Üstün yeteneklerinizle birlikte, alacağınız nitelikli eğitim sayesinde istediğiniz alanlarda uzmanlaşacaksınız. Edineceğiniz temel bilgiler, size ekonomik, toplumsal, bilimsel ve teknolojik gelişmelere karşı kendinizi yenileyebilmek için gerekli altyapıyı oluşturacak. Sektörlerdeki gerçek problemleri tanımlayabilme ve çözebilme becerileri kazanacaksınız. Derslerinizde yapacağınız projeler, sunumlar ve ödevlerde yazılı-sözlü etkili iletişim tekniklerini kullanacak, hem takım hem de bireysel çalışma yeteneklerinizi geliştireceksiniz.

Eğitiminiz süresince İngilizce’yi çok iyi konuşan ve kullanan bireyler olacaksınız. Eğitim dili İngilizce olmayan programlarda iseniz, İngilizce Hazırlık Okuluna devam etmeyi seçerek, yabancı bir dil öğrenme imkânını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra, ders programlarında mecburi ikinci yabancı dil dersi olan öğrencilerimiz, yedi farklı dil arasından seçim yapma fırsatından yararlanacaklar.

Pandemi dönemi, bilişim teknolojilerinin iş ve günlük yaşamdaki yerini arttırdı. Üniversitemizin mevcut altyapısının desteğiyle kazanacağınız bilişim teknolojilerine yönelik bilgi ve beceriler hem derslerinizde daha başarılı olmanıza hem de mezun olduktan sonra iş hayatınızda farklı bir konuma gelmenize olanak sağlayacaktır.

Henüz öğrencilik döneminde hayata geçireceğiniz projelerle dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Üniversitemizin değerleri, güçlü vizyonu ve felsefesini de harmanlayarak aldığınız eğitimle birlikte, Türkiye için geleceğin liderleri, ihtiyaç duyulan bilgili insanlar olacaksınız. 

Bugüne kadar, üniversitemizi bitiren yüzlerce mezunumuzun başarılarına tanık olduk. Uluslararası alanda ilk tercih edilen ve aranan isim oldular, kısa sürede zirveye ulaştılar. Kendilerinden sonra gelen nesillere cesaret verirken, bizleri de gururlandırdılar.

Eminim ki üniversitemize ilk adımı atan sizler de mezun olduğunuzda bu başarılara yenilerini ekleyeceksiniz. Bizlerin iftihar kaynağı olacaksınız.

Ulaşmak istediğiniz hedefler, sizler için asla uzakta değil. Bu noktada, üniversitemizin her türlü imkanıyla yanınızda olduğunu unutmayın.

Sizler, Cumhuriyetimizin 100. yılına doğru üniversite eğitimi gören gençler olarak, bizler için çok özelsiniz. Hep birlikte, çok güzel işler başaracağımızdan şüphe duymuyoruz.

Sizlere, üniversite hayatınızda başarılar diliyorum.

 

Prof. Dr. Murat Aşkar
Rektörİzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.