Bizi takip edin
|
EN

Öğrenci İşleri Müdürlüğü

ÜCRETLER- İNDİRİMLER- BURSLAR

 

ÜCRETLER

 

ÖNEMLİ!!!

Ücret ile ilgili işlemler devam ettiğinden, öğrenci numarası ile ücret ödeme daha sonra aktif olacaktır.

Üniversitemiz 2023-2024 öğretim yılı ücretlerine linkten ulaşabilirsiniz.

https://www.ieu.edu.tr/aday/tr/ucretler

ÖDEME BİLGİLERİ

Öğretim ücretleri iki eşit taksitte tahsil edilmektedir. Birinci ödeme ilk kayıt sırasında, ikinci ödeme bahar dönemi ders kayıtlarından önce Akademik Takvimde belirlenen tarihler arasında yapılmaktadır.

Öğretim ücretleri, öğrenci numarasıyla VakıfBank’ın herhangi bir şubesinden EFT/Havale ücreti alınmaksızın veya Üniversitemiz online ödeme sistemi ile kredi kartıyla ödenmektedir.

Tüm yılın peşin ödenmesi durumunda ikinci dönem taksiti üzerinden %3,5 indirim uygulanacaktır.

Üniversitenin anlaşmalı bankalarının kredi kartı sahiplerine (Axess, Garanti Bonus, Maximum, World, Qnb Finansbank, Ziraat Bankası ) isteğe bağlı olarak banka koşullarına göre, vade farkı eklenerek 12 aya kadar taksitlendirme yapılabilmektedir. 

Ödemesini internet üzerinden kredi kartı ile yapacaklar için önemli duyuru

  • İnternet üzerinden kredi kartı ile ödeme yapmak isteyen öğrenci ve velilerimizin kartlarını elektronik ticaret işlemlerine açtırmaları gerekmektedir. BKM konu ile ilgili Duyuru :“Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’ nun (BDDK) 16 Şubat 2017 tarih ve 7052 sayılı kararı ile Türkiye’de faaliyet gösteren tüm Bankalara, kart hamilinin aksi yönde açık talebinin bulunmadığı hallerde, bireysel banka kartı ve kredi kartlarını yurtiçindeki ve yurtdışındaki tüm elektronik ticaret işlemlerine kapatması yönünde bir talimat vermiştir.” http://bkm.com.tr/duyuru-6-mart-2017/ Konu ile ilgili BDDK Basın Açıklaması: https://goo.gl/p2bmLU

Yeni kayıtlanacak öğrencilerimizden kredi kartı ile ödeme yapmak isteyenler, Online olarak (https://oasis.izmirekonomi.edu.tr/site/login-registration) ya da kayıt işlemleri sırasında kayıt salonunda Mali İşler Müdürlüğü’nde yapabileceklerdir.

* 2023-2024 öğretim yılında Üniversitemize yeni kayıtlanacak önlisans (2 yıllık) öğrencileri İngilizce Hazırlık eğitimi için (isteğe bağlı veya zorunlu) kayıtlandıkları programın ücretini ödeyeceklerdir.

 

İNDİRİMLER

Üniversitemizde verilen indirimler hakkında detaylı bilgiyi https://www.ieu.edu.tr/tr/bylaws/type/read/id/75 linkinden alabilirsiniz.

 

BURSLAR

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi, öğrencilerini daha fazla çalışmaya teşvik etmek ve başarılı öğrencileri ödüllendirmek için karşılıksız çeşitli burslar vermektedir.

Üniversitemizde verilen burslar hakkında detaylı bilgiyi https://www.ieu.edu.tr/tr/bylaws/type/read/id/75 linkinden alabilirsiniz.

 İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.