Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Rektörün Mesajı

Attachment-1-1Değerli öğrencilerimiz,

Zorlu bir sınav dönemini başarıyla geride bırakarak, belki de çocukluktan bu yana hayalini kurduğunuz hedeflere ilerlemek için üniversitemizi tercih ettiniz. Bu yolda, sizlerle birlikte yürüyecek olmanın heyecan ve mutluluğu içerisindeyiz. Mensubu olmaktan her daim gurur duyacağınız İzmir Ekonomi Üniversitesi ailesine hoş geldiniz.

Bilgi akışının giderek hızlandığı, bilginin değerinin ve öneminin de her geçen gün arttığı bir dönemi yaşıyoruz.

Dünya genelindeki rekabetin de en üst noktaya ulaştığını düşündüğümüzde; yeniliklere açık, bilgiyi üreten, sorgulayan ve fikir geliştiren bireyler yetiştirmemiz gerektiğinin farkındayız. Gerek akademik kadromuz, gerekse de teknolojik altyapımız, içinizdeki o müthiş potansiyeli ortaya çıkarmak için oluşturuldu.

Üstün yeteneklerinizle birlikte, alacağınız nitelikli eğitim sayesinde de istediğiniz alanlarda uzmanlaşacaksınız. Daha öğrencilik döneminde hayata geçireceğiniz projelerle de dikkatleri üzerinize çekeceksiniz. Üniversitemizin değerleri, güçlü vizyonu ve felsefesini de harmanlayarak aldığınız eğitimle birlikte, Türkiye için geleceğin liderleri, ihtiyaç duyulan bilgili insanlar olacaksınız. 

Bugüne kadar, üniversitemizi bitiren yüzlerce mezunumuzun başarılarına tanık olduk. Uluslararası alanda ilk tercih edilen ve aranan isim oldular, kısa sürede zirveye ulaştılar. Kendilerinden sonra gelen nesillere cesaret verirken, bizleri de gururlandırdılar.

Eminim ki üniversitemize ilk adımı atan sizler de mezun olduğunuzda bu başarılara yenilerini ekleyeceksiniz. Bizlerin iftihar kaynağı olacaksınız.

Ulaşmak istediğiniz hedefler, sizler için asla uzakta değil. Bu noktada üniversitemizin her türlü imkanıyla yanınızda olduğunu unutmayın.

Sizler, Cumhuriyetimizin 100. yılında üniversitemizi bitirecek gençler olarak, bizler için çok özelsiniz. Hep birlikte, çok güzel işler başaracağımızdan şüphe duymuyoruz.

Sizlere, üniversite hayatınızda başarılar diliyorum.

Prof. Dr. Murat Aşkar
Rektör