Öğrenci İşleri Müdürlüğü

Yeni Öğrencilerimizin Kayıt İşlemleri

BAŞKAN’IN MESAJI

Sevgili Gençler,

Üniversiteler, sadece mesleğinizi edindiğiniz değil, hayata bakışınızı şekillendirdiğiniz, birey olmayı tamamladığınız eğitim kurumlarıdır. Böylesine önemli kurumlar olan üniversitelerin imkânları, sahip olduğu teknolojik altyapısı kuşkusuz çok önemlidir ve İzmir Ekonomi Üniversitesi de akademik kadrosu, yerleşkesi ve teknoloji yatırımları ile Türkiye’de, hatta Avrupa’da örnek gösterilen bir üniversitedir.

Bir üniversiteyi farklı kılan, öğrencileri için ortaya koyduğu vizyondur. Bizim vizyonumuz da cesurca hayal kurabilmek, ısrarla bu hayalleri gerçeğe dönüştürmek için çalışmak ve hedefe ulaşmaktır. Hayal kurmak için gereken cesareti de bizden öğreneceksiniz. Çünkü biz İzmir’in ilk vakıf üniversitesini kurma hayaliyle yola çıktık, cesaretle çalıştık ve 16 yılda Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinden biri olduk.

Biz, Üniversitemizden sadece mesleğinizi edinmiş olarak değil, özgür ve yaratıcı düşünebilen, özgüveni tam, bilgiye ulaşmasını ve daha önemlisi bilgiyi kullanmasını bilen, hayata ve geleceğe güvenle bakabilen gençler olarak, girişimci ve yenilikçi mezun olmanızı istiyoruz. Günümüz iş dünyasının ihtiyaçları ile geleceğin getireceklerini birleştiren eğitim sistemimizi de bu hedeflere göre yapılandırdık.

Biz, evrensel kalitede bir eğitim ile ülkemizin en güzel ve batıya açılan kapısı olan kentinin beş bin yıllık özgür düşünce ortamını bir araya getirdik.

İzmir’e, İzmir Ekonomi Üniversitesi’ne hoş geldiniz.

Yeni akademik yılda hepinize başarılar diliyorum.

 

Ekrem DEMİRTAŞ
Mütevelli Heyet Başkanı

 

 

REKTÖR'ÜN MESAJI

 Değerli Öğrencilerimiz,

Aramıza katıldığınız için çok mutluyuz. Zorlu bir sınav maratonu ve karar süreci sonucunda bizimle birlikte olduğunuz için sizleri hem kutluyor hem de teşekkür ediyorum.

Eminim üniversitenizi daha iyi tanıdıkça ne kadar iyi bir seçim yapmışız diye düşünerek kendinizi çok iyi hissedeceksiniz.

Üniversitemizin temel değerleri arasında bulunan evrensellik, açık ve şeffaf bir akademik çevre yaratmak ve bunların sonucunda sizin yeteneklerinizi en iyi şekilde kullanabileceğiniz ve iş hayatına atıldığınızda çevrenizi daha iyiye doğru değiştirecek yaratıcı fikirler, sizlerin üniversiteyi bitirdiğinizde seçtiğiniz iş kolunda fark yaratan bireyler olmanıza yardımcı olacaktır.

 Biz geleneksel, yenilikçi ve teknolojik öğretim yöntemlerini kullanarak sizlerin uzmanlaşmak istediğiniz konularda en çağdaş bilgiye sahip olmanızı hedefliyoruz. Mezun olurken umuyoruz ki, bizim amaçlarımızı ve değerlerimizi taşıyan ve yayan erdem sahibi liderler olacaksınız. Üniversitemizin 16.yılında taşıdığı dinamizm ve teknoloji kullanımındaki üstünlüğü çeşitli çevrelerce takdir edilmekte ve gıptayla izlenerek uygulanmaktadır.

Bugün dünyanın otuzdan fazla ülkesinde çalışan, yüksek lisans ve doktora yapan mezunlarımıza katılacağınıza eminim.
Gelin hep birlikte dünyayı keşfedelim, hayatınızı yönlendirelim, mükemmeliyete doğru işbirliğiyle dünyayı daha yaşanacak bir yer yapmak için çaba gösterelim.

Hepiniz farklı yeteneklere sahip bireylersiniz ve ben sizleri tanımak için sabırsızlanıyorum.

Başarılarınızın devamı dileklerimle,

Sevgi ve saygılarımla,

 

Prof. Dr. F.N.Can ŞIMGA MUĞAN
Rektör